Single Blog Title

This is a single blog caption

Vijesti iz kluba
08.05.2017.

Posljednja tri dana u organizaciji Hrvatskog nogometnog saveza u Sportskom centru Lučko, gledali smo zanimljive susrete završnice prvenstva Hrvatske u kategoriji juniora, na kojoj je sudjelovalo 8 najboljih momčadi Hrvatske. Na završnici momčadi su bile podjeljene u dvije skupine, iz kojih su prvoplasirane momčadi igrale finale, dok su drugoplasirane momčadi igrale utakmicu za 3.mjesto.

Tako se iz skupine “A” u finale plasirala momčad Rugvice, koja je ubilježila pobjede nad Brodom i Vrgorcem, dok je izgubila u susretu sa momčadi Albone Potpićan. U borbu za broncu iz skupine “A”, plasirala se momčad Broda zbog bolje gol razlike od Albone Potpićan.

Skupinu “B” obilježile su dvije momčadi, Nacional Zagreb i Split Tommy. U prva dva kola obje su momčadi svladale Otočac i Brod 035, te je međusobni susret određivao putnika u veliko finale. Jedna i druga momčad su od prve minute u međusobni susret ušle borbeno i srčano, te su pune tribine Sportskog centra Lučko mogle uživati u pravom futsal spektaklu dviju mladih i talentiranih momčadi. Nakon prilike Gudasića, koju zaustavlja stativa, u 20.minuti utakmice u vodstvo dolazi Split Tommy preko strijelca Vladovića. Mlada momčad Nacionala nije se uspjela oporaviti od šoka, a već nakon dvije minute, u 22.minuti autogol postiže Čulina. Do kraja utakmice dolazi do izražaja širina klupe i kvaliteta sastava iz Splita, koja rutinterski kontrama i polukontrama matira momčad Nacionala za visoku pobjedu 5:0!

Danas od 11:30 sati u dvoboju za 3.mjesto sastali su se juniori Nacionala i Broda, a u kojem su na kraju utakmice uspješniji bili naši juniori koji su se tako zasluženo okitili broncom. Već u prvoj minuti utakmice u prednost dolazi momčad Broda, preko strijelca Brkića, da bi zatim Nacional uzvratio preko ponajboljeg pojedinca susreta Sekulića, koji postavlja rezultat 1:1. Nakon uigrane akcije, preciznim udarcem vratara Broda svladava Gudasić, i u tim trenucima momčad Nacionala prelazi u vodstvo. Dobru igru Nacionala svojim drugim pogotkom potvrđuje Sekulić, te u tim trenucima semafor dvorane u Lučkom prikazuje rezultat 3:1. Do kraja utakmice Brod pokušsava sa golmanom igračem, što njim se isplatilo deset sekundi prije kraja, kada uspjevaju postići pogodak za smanjenje prednosti Nacionala i postavljaju koačni rezultat 3:2.

U finalu susrele su se momčadi iz regije “Jug”, Split Tommy i iz regije “Sjever”, Rugvica. Split Tommy odmah na početku susreta dolazi u vodstvo 2:0 i kada su svi već pomislili kako će Split Tommy doći do lagane pobjede, budi se momčad Rugvice i sa dva pogotka vraća neizvjesnost susretu. Do kraja utakmice gledali smo napetu utakmicu u kojoj su obje momčadi imale priliku postići pogodak, ali ipak oba vratara su na visini zadatka i do kraja utakmice čuvaju svoje mreže netaknutima. Pobjednika i juniorskog prvaka Hrvatske dobili smo nakon lutrije šesteraca, u kojoj je spretnija i sretnija bila momčad Split Tommyja!

Čestitamo akademiji Split Tommyja koja se nakon osvajanja kadetskog prvenstva Hrvatske prošlog vikenda, ovog vikenda okitila i juniorskom titulom prvaka! Akademija Nacionala Zagreb još je jednom pokazala kako je na pravom putu u stvaranju novih igrača za prvu momčad Nacionala.