UEFA Futsal Cup: Hrvatski prvak među 16 najboljih u Europi!

Vijesti iz kluba
14.10.2017.

U sinoć odigranim ogledima drugog dana glavne runde UEFA Futsal Cupa bilo je puno uzbuđenja.

Leo 4 – 4 Garges Djisbon

Prvi su na parket izašli armenijski Leo i francuski Garges Djisbon. Utakmica je bila prepuna šansi na obje strane, no minimalan broj njih je s prave strane zatresao mrežu u prvome dijelu. U osmoj minuti francuski kapetan dovodi svoju momčad u prvo vodstvo na utakmici, no već minutu nakon toga Mashumyan ima odgovor postizanjem izjednačujućeg pogotka. U drugom dijelu utakmice gledali smo još veću borbenost. Nevjerojatno je bilo gledati kakve sve šanse nisu rezultirale promjenom na semaforu. Prečke, stative, blokiranja, padovi pred golom i još puno toga obilježilo je pokušaje obiju strana za stvaranjem prednosti.

Francuzi su uspjeli pobjeći na dva razlike, no Leo se vratio zahvaljujući pogocima srpskog reprezentativca Janjića i na kraju Galstyana za konačnih 4 – 4 na semaforu. Nismo imali sreće. Francuska momčad je dobra, no mislimo da smo mi ipak malo bolja momčad. Ne znamo što se dogodilo da je završilo ovako, jednostavno nam se čini da nismo imali sreće i to je svetvrde iz Lea.

____________________________________________________________________________________________

Nacional 8 – 4 Liburn

Definitivni show i golijadu priredili su sinoć naš Nacional i kosovski Liburn. Utakmica koja je konstantno bila u brzom tempu u kojoj je na kraju presudila koncentracija i smirenost koju je imao domaćin. Do prvoga gola bilo je desetak šansi za obje močadi, no nedovoljno da bi se napunili golovi. Golijadu je započeo Puertas na polovici prvoga poluvremena, a zahvaljujući Gomesu, domaćini na predah odlaze s vodstvom unatoč jednom primljenom golu, a do odlaska u svlačionice Puertas je još jednom postigao pogodak. Instantno po početku drugog poluvremena, Nacional opet zabija te je rezultat već 4 – 1. Ipak, Liburn se, kao ni protiv Francuza dan prije, nije lako predao. Mejzini zabija, no Gomes opet vraća prednost domaćih na tri razlike. Nacional ne prestaje nizati prilike za pogodak, no lopta nikako da zađe iza leđa gostujućeg vratara. Deset minuta nije bilo pogotka niti s jedne, niti s druge strane, a uvođenje letećeg vratara kao da je Librun još više smelo, nego li što im je pomoglo.

Do kraja susreta Matan je dva puta tresao mrežu gostiju, dok je Matheus zabio konačni osmi pogodak za Plave. U međuvremenu su i gosti psotigli još dva pogotka, no nedovoljno da na pravi način zaprijete snazi domaćina i tako spriječe put u Elitnu rundu. Ušli smo u utakmicu onako kako smo htjeli. Nakon prve utakmice i remija koji se u njoj dogodio znali smo da nama pobjeda osigurava prolazak u Elitnu rundu. Krenuli smo ozbiljno, dali 100% od sebe. Imali smo opet malo grešaka u obrani, ali zabili smo prvi gol, poveli i nismo stali. Sada idemo dalje, idemo nastaviti pohod na Europu, sa zadovoljstvom je rekao naš Kiki Postružin.

Danas je dan za odmor, a zadnje utakmice ove runde igraju se sutra. Prvi kreću Librun i Leo, a zatim u  terminu od 20:30 startamo mi s francuskim prvakom Gargesom Djibsonom. Iako smo matematički već prošli u Elitnu rundu, to ne znači da nećemo dati sve od sebe da i u nedjelju pobjedimo i još zadovoljniji nastavimo, kako je to Kiki rekao, “pohod na Europu”. Veni, vidi, vici!

Karte potražite na Eventim.hr i blagajnama dvorane.

Vidimo  se u nedjelju od 18 sati u Dvojci!

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful